Berlin’de Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Berlin’de Türkçe Rehber

Berlin’de Türkçe Rehber; Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkçe konuşan profesyonel bir rehber veya çevirmen arıyorsanız bizimle aşağıdaki form vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. Münferit veya grup bazında, iş gezisi veya tatil için olsun, havalimanı transferi, konaklama ve ihtiyacınız olan tüm servislerle ilgili sorularınız olursa bize yazabilirsiniz. Bu arada travelingturks.com olarak sadece lisanslı rehber tavsiyesinde bulunduğumuzu belirtmeliyiz. Berlin gezinizde kendi özel tur programınızı yapabilir veya aşağıdaki örnek tur programlarından faydalanabilirsiniz.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

berlin'de türkçe konuşan tur rehberi

Berlin’de Örnek Tur Programı

Aşağıdaki turlar örnek olarak verilmiştir. İlgi alanınıza, zaman müsaitliğinize ve bütçenüze uygun olan farklı turlar da düzenlenebilir.

GÜN 1 – Berlin Şehir Turu ve Pergamon Müzesi (6 saat)

Bu tur isterseniz özel araç ile isterseniz de yürüyüş + taksi veya toplu taşıma araçları ile gerçekleştirilebilir. Berlin’de yaşayan Türk rehber eşliğinde yapacağınız bu tur, panoramik şehir turu, yürüyüş, fotoğraf molaları ve müze ziyaretinden oluşmaktadır. Şehir turu sırasında göreceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; Batı Berlin‘de; Kurfürstendamm, Gedachtniss Kilisesi, Tiergarten, Reichstag (dışarıdan), Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Kreuzberg (Küçük Türkiye), Charlottenburg, Doğu Berlin‘de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel… Şehir turunun ardından öğle saatinde rehberinizin önereceği bir yerde yerel yemekler yiyerek geçirebilirsiniz. Turun ikinci kısmında ise Müzeler Adası içinde yer alan dünyaca ünlü Pergamon Müzesi ziyaret edilecektir. Bu müzede Anadolu ve Mezopatamya coğrafyalarına ait eşsiz antik eserleri tanıma imkanına sahip olacaksınız. Bu eserler arasında Bergama Altarı, Babil’in İştar Kapısı, Milet Pazar Yeri Kapısı, Halep Odası, Gılgamış Destanı en önemlilerinden bazılarıdır.

berlin'de özel türk rehberle şehir turu

GÜN 2 – Saraylar Şehri Potsdam Turu (6 saat)

Bu turun özel araç ile yapılması daha uygun olacaktır. Berlin’den yarım saat mesafedeki Brandenburg Eyaleti‘nin başkenti, saraylar şehri Potsdam Berlin’de görülmesi gereken yerlerin başında gelir. otsdam’ın barok karakterdeki eski şehri, yemyeşil bahçeleri, ormanları, huzurlu yaşamı ve gözalıcı sarayları ile gittikçe daha gözde bir yerleşim haline dönüşmektedir. Bu turda göreceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; Glienicke Köprüsü, ünlü Casuslar Köprüsü, Schloss Cecilianhof Sarayı, Neuer Garten, kutsal Heiliger Gölü ve Mermer Saray, Sanssouci Sarayı ve Terasları, Hollanda Mahallesi, Alexandrowka Rus mahallesi, Prusya Kralı II. Frederick’in mezarı… Eski adı Yasak Şehir olan Potsdam’ın huzurlu sokakları ve görsel bir şölen sunan doğasından ayrılmak istemeyeceksiniz. Tur sırasında dilerseniz Prusya Krallığı‘nın yazlık sarayı olan, Unesco Dünya Mirası Listesi‘ndeki Sanssouci Sarayı‘nın içini de gezebilirsiniz.

potsdam türkçe rehberli tur

GÜN 3 – Nehir turu, Alman Parlamentosu ve Neues Müzesi (5 saat)

Bu tura Berlin’i boydan boya kateden Spree Nehri‘nde bir tekne turu ile başlıyoruz. Özel rehberinizle yapacağınız bu 1 saatlik turda Berlin’i farklı bir açıdan keşfetme fırsatınız olacaktır. Ardından Almanya’nın popüler müzelerinden biri olan Nueus Müzesi‘ni ziyaret edeceksiniz. Burada ünlü Nefertiti Büstü‘nü ve diğer antik Mısır eserlerini görebilirsiniz. Turun son kısmında ise Alman Parlamentosu‘nun oturumunu canlı olarak izleyebilir ve parlamento binasının ünlü cam kubbesine çıkarak şehri bu açıdan fotoğraflayabilirsiniz.

Türkçe rehberle neues müzesi ve parlamento ziyareti

Berlin’i Berlin’de yaşayan lisanslı, Türk bir rehberden tanımak için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Français Italiano Português

2 thoughts on “Berlin’de Türkçe Rehber”

  1. merhaba ,14 mayıs tarihinde 3 kişi Berlin ‘ e geleceğiz. Yazıda bahsettiğiniz 2 tur ve dresten turu için 3 kişi için fiyat alabilir miyim ? Teşekkürler

    Reply
  2. Merhaba
    03.05.2022 2 anne ve 9+11 yaşlarında çocuklarımızla Berlin e geleceğiz Istanbul dan. bir günlük rehber aramaktayız. Tandem veya araaç ve ya yürüyerek. Yardımcı olabilir misiniz?

    Reply

Leave a Comment