Barcelona Havaalanından Merkeze Ulaşım

Last Updated on 28 November 2019 by TT

Barcelona Havalimanı “El Prat” T1 ve T2 (T2A, T2B, T2C) olmak üzere iki ana terminalden oluşur.

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile şehir merkezi yaklaşık 25-30 € olup trafik yoksa merkeze 20-30 dakikada ulaşabilirsiniz. Terminal çıkışında taksi bulabilirsiniz. Havalimanı taksileri biniş başına 4.20 € fark ücreti alır ve minimum servis ücreti 20 €’dur. Şehir merkezi ile T1 Terminali arası 30 €, T2 Terminali arası yaklaşık 25 € yazar. Her iki terminalin de çıkışında taksi bulmak sorun olmaz.

Aerobus ile Ulaşım

Havaş tarzı ekspres bir havalimanı otobüsü. Her iki terminalden 24 saat boyunca 5 dakikada bir kalkan ekspress Aerobus otobüsü Plaça de Espanya ile şehrin en merkezi noktası olan Plaza Catalunya arasında çalışır. Kişi başı tek yön fiyatı 6 €’dur ve şoföre ödeyebilirsiniz. T-10 indirimli toplu taşıma kartı geçmez.

Tren (RENFE) ile Ulaşım

İspanyolların TCDD’si “RENFE”‘ye ait trenler Terminal T2 (B)’den kalkar. T-1 ve T2 terminalleri arasında ücretsiz shuttle otobüs servisi vardır. Bu tren, Sants Estacio, Paseo de Gracia (merkez) ve Clot metro duraklarında durur. Paseo de Gracia durağı, şehrin kalbi sayılan Katalonya Meydanı (Plaça Catalonya) ve La Rambla Bulvarı’na 10 dakika yürüme mesafesindedir. Trenlerde indirimli toplu taşıma kartı olan 10 binişlik T-10 geçer ve bu kartı 9.95 €’ya tren istasyonundaki makinalardan satın alabilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Ulaşım

46 nolu belediye (TMB) otobüsü her iki terminal ile Plaça Espanya (İspanya Meydanı) arasında çalışır. Plaça de Espanya şehrin en merkezi noktası değildir. Buradan şehrin merkezi olan Plaça Catalunya’ya gitmek için Plaça Espanya’dan metroya aktarma yapabilirsiniz. Belediye otobüsünde kullandığınız T-10 kartınız ile ile 1 saat 15 dakika içinde metroya ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.

Gece Otobüsü (Nitbus) ile Ulaşım

Tren ve belediye otobüsünün çalışmadığı gece saatlerinde her iki terminal ile Katalunya Meydanı arasında gece otobüsleri 20-25 dakikada bir (Nitbus) sürekli sefer yapar ve T-10 kartı geçer.

Leave a Comment