Barselona’da Türkçe Özel Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Barselona’da Türkçe özel turlar

Barselona’da Türkçe özel turlar; Barcelona’yı özel bir rehber, şoför ve özel araç eşliğinde Türkçe anlatımlı turlar yaparak keşfedebilirsiniz. Barselona’da özel rehberlik hizmetinin saat ücreti 45-65 € arasında değişmektedir. Turlarınızı özel rehber eşliğinde yapacağınız için gezi programı dilediğiniz biçimde, ilgi alanlarınıza ve performansınıza uygun biçimde düzenlenebilir. Barselona‘yı ve Katalonya‘yı size özel Türkçe turlarla gezmek, tanımak isterseniz fiyatları ve detayları öğrenmek aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İletişim formu; Türk rehber ve Barselona’da özel turlar

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

Barselona’da Türkçe Özel Turlar | Örnek programlar

1. GÜN | KLASİK ŞEHİR TURU (8 saat)

barcelona, Katalonya ve İspanya'da özel şehir turları

Barselona’da Türkçe turlar içindeki en kapsamlı tur budur. Eğer tek bir tur yapmak istiyorsanız bu tur en iyi alternatiftir. Bu özel turda şehrin hemen hemen her bir yanını panoramik olarak gezecek, bazı yerlerde fotoğraf molaları verecek, Barri Gotic ve Las Ramblas‘ta yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüş turu yapacaksınız. Tur sırasında profesyonel tur rehberinizin önereceği bir restoranda Katalan ve İspanyol yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca tur sırasında La Sagrada Familia Kilisesi ile Barselona Katedrali‘ni içeriden ve dışarıdan ziyaret edebilir, Montjuic Tepesi‘ne çıkabilir, Miro Müzesi, Cristof Colomb Anıtı, Güell Sarayı, Passeig de Gracia, Casa Batllo, Casa Mila, Catalan Milli Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Barceloneta, Port Vell gibi bir çok tarihi, turistik ve sanatsal değer taşıyan yeri görebilirsiniz. Bu özel tur Türkçe konuşan rehber ve araç eşliğinde yapılacak olup ilgi alanlarınıza göre özelleştirilebilir.

2. GÜN | GAUDİ ve MODERNIST KATALAN SANATI (Maksimum 8 saat)

Size özel düzenlenecek olan bu tur da yine Barselona’da yaşayan Türk bir rehber eşliğinde ve özel araç ile yapılacaktır. Turun kapsamı 1900 başlarında yaşamış Antoni Gaudi ve onun Barselona’yı dönüştüren sanat anlayışı üzerine olacaktır. Tur sırasında Güell Parkı‘nı, La Sagrada Familia Kilisesi‘ni, Casa Batllo veya Casa Mila evlerini rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Ayrıca şehrin farklı yerlerinde karşınıza çıkan, “Katalan Art Nouveau” sanatının diğer sıradışı tasarımlarına da yakından bakabilirsiniz.

Barselona'da özel araç ve rehberle Gaudi turu

3.GÜN | GOTİK MAHALLE, GÜELL PARKI, POBLE ESPANOL (Maksimum 8 saat)

Size özel düzenlenecek bu turda birbirinden uzak mesafedeki üç önemli turistik cazibe noktasını Türkçe konuşan rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Gotik Mahalle Barselona’nın en eski yerleşimi bölgesi olup keşfedilmeyi bekleyen sayısız detaya sahiptir. Bu bölgede Augustus Anıtı sütunları, Eski Katalan Sarayı, Azize Eulalia’nın mezarı, Tarih Müzesi gibi yerleri gezebilirsiniz. İlginizi çekerse, dünyada espadrillerin ilk üretildiği dükkandan alışveriş yapabilirsiniz. Park Güell ise Gaudi’nin en sıradışı projelerinden biridir ve Barselona’nın görülmeden dönülmemesi gereken yerlerinin başında gelir. Poble Espanol ise 1920’lerde Dünya Ticaret Fuarı için tasarlanmış dünyada eşi olmayan bir komplekstir. Burada adeta İspanya’nın tüm bölgelerine ait sokaklarında gezintiye çıkacaksınız.

barcelona'da yaşayan Türk rehberle özel Güell Parkı turu

4. GÜN | TİBİDABO TEPESİ ve SİTGES (Maksimum 8 saat)

Sıra Barselona’da Türkçe turlar içindeki en eğlenceli ve renkli tura geldi. Tarih ve kültür dolu turlardan sıkıldıysanız bu tur size iyi gelecek. Tibidabo Tepesi Barselona’yı en yüksekten gözlemleyebileceğiniz yerdir. Ulaşım açısından çok rahat bir yer olmadığından dolayı özel rehber ve özel araç ile rahatlıkla çıkabilirsiniz. Buradaki Sagrat Cor Kilisesi‘nin Hazreti İsa heykeline dek asansörle çıkabilirsiniz. Ayrıca yakındaki lunapark da ilginizi çekebilir. Burası hem çok yüksekte kurulmuş olması hem de İspanya’nın en eski lunaparkı olması sebebi ile ziyarete değer bir noktadır. Turun ikinci kısmında ise şehre inmeden, kestirme bir yol izleyerek 45 dakika mesafedeki Sitges kasabasına gideceğiz. Burası Katalonya’nın Mikonos’u olarak anılan dünyaca ünlü bir sayfiye yeridir. Burada öğle yemeğinizi alabilir, denize girebilir, eski şehrin sokaklarında gezinebilir, Bacardi’nin evi, Romantizm Müzesi gibi bazı enteresan yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Barcelona'da özel şoför ve rehberle şehir turu

5. GÜN | GİRONA VE FİGUERES DALİ MÜZESİ TURU (Maks.9 saat)

Bu özel turda Kuzey Katalonya’nın kuzeydeki iki kasabasını ziyaret edeceğiz. Girona Barselona’dan 100, Figueres ise 140 km mesafededir. Girona Roma döneminden kalma labirentli sokakları, İspanya’nın en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi ile Game of the Throns dizisine platform olmuştur. Figueres’te ise İspanya’nın en çılgın sanatçısı Salvador Dali’nin kendi elleri ile yarattığı müzesini ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz yol üstünde indirimli lüks alışveriş için büyük bir alıveriş merkezinde mola verilebilir, fakat bu durumda tur süresi bir miktar daha uzayabilecektir.

barselona'dan özel araç ve Türk rehberle Girona ve Dali Müzesine tur

6. GÜN | MONTSERRAT MANASTIRI ve ŞARAP TADIMI TURU (8 saat)

Türkçe rehber ve özel araç eşliğinde düzenlenecek olan bu turda Barselona’nın çok bilinmeyen fakat inanç turizminde önemli yeri olan Santa Maria de Montserrat Manastır Kompleksi‘ni ziyaret edeceğiz. Bu manastır 11. YY’da inşaa edilmiştir ve Katalan tarihinde önemli bir yeri vardır. Montserrat Dağı ise sıradışı ve nefes kesici görünümü ile Dali’den Gaudi’ye dek bir çok Katalan sanatçısına esin kaynağı olmuştur. Katalonya’nın bu bölgesi ünlü cava şaraplarının üretildiği bağlar ile çevrilidir. Kompleksin farklı bölümlerini gezdikten sonra yaklaşık yarım saat mesafedeki bir bağ evine giderek burada tapas, cava ve şarap tadımı yapacağız. Dilerseniz buradan beğendiğiniz şarapları satın da satın alabilirsiniz.

Barselona'dan özel araç ile Montserrat Manastırı, şarap tadımı ve Katalonya turu

Eğer bu turlar ilginizi çekmiyorsa bize istediğiniz turları aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Русский

Leave a Comment