İspanya’da Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Last Updated on 2 March 2024 by TT

İspanya’da Türkçe Rehberlik Hizmetleri

İspanya’da Türkçe konuşan bir rehbere ihtiyacınız var ise bize buradan yazabilirsiniz. Barselona, Madrid, Valencia ile Endülüs bölgelerinde ve bunlarla bağlantılı Portekiz gezilerinizde otel, araç ve Türkçe rehberlik hizmetleri için bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gerek turistik gerekse iş amaçlı İspanya gezileriniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler ile ilgili de bize yazabilirsiniz. Özel turlarınız için kendi gezi programınızı yapabileceğiniz gibi aşağıdaki örnek tur programlarından da yararlanabilirsiniz;

Barselona’da sıra beklemeden giriş biletleri, turlar, indirim kartları

Barselona’da ucuz konaklama alternatifleri

Madrid’te sıra beklemeden giriş biletleri, turlar, indirim kartları

Madrid’de Ekonomik ve Merkezi Konaklama Önerileri

İspanya Türkçe Rehberlik; Madrid, Barcelona, Valensiya
Girona’da bir grubumuz ile tur sırasında..

BARSELONA, ÖRNEK GEZİ PROGRAMLARI

1. GÜN, Barselona Şehir Turu (8 Saat)

Özel araç ve Türkçe rehber eşliğinde, panoramik, yürümeli ve fotoğraf molalı bir gezidir. Gezilecek yerlerden bazıları; La Sagrada Familia (içi gezilecek), Güell Parkı (içine girilecek), Gaudi’nin Evleri Casa Batllo ve Casa La Pedrera, Paseo del Prado Bulvarı, Katalonya Meydanı, Las Ramblas, Boqueria Açık Hava Pazarı, Gotik Mahalle ve Katedral, San Jaume Meydanı, Plaça Reial, Colomb Anıtı, Eski Liman, Barceloneta Semti ve Plajlar, Port Olimpic, Montjuic Tepesi, Sardana Anıtı, Miro Müzesi, Olimpiyat Stadyumu, Katalan Milli Sarayı, Plaça Espanya ve Boğa Güreşi Arenası “Torre de Arenas”.

2. GÜN, Dali Müzesi, Girona ve Flamenko Gecesi (11 Saat)

Bu tur saat 09:00’da başlayıp önce 1.5 saat mesafedeki Girona tarihi şehri gezilecek ardından yarım saat kadar daha kuzeye çıkılarak Figueres şehrinde bulunan Salvador Dali’nin ünlü müzesi ziyaret edilecektir. Barselona’ya dönüşte 18:30 civarında Barselona’nın en iyi kulüplerinden birinde flamenco dans ve müzik şovu izleyerek turu bitirebilirsiniz. Bu turdan flamenco show’u çıkarıp tur süresini 9 saate indirebilirsiniz.

3. GÜN, Tibidabo ve Sitges Turu (8 saat)

Bu turda Barselona’nın en yüksek tepesi olan Tibidabo’ya çıkarak buradaki İsa Heykeli’nin tepesine çıkarak şehri en yüksek noktadan fotoğraflayabilirsiniz. Burada dilerseniz İspanya’nın en yüksekteki lünaparkında heyecanlı deneyimler yaşayabilirsiniz. Turun ikinci kısmında ise şehrin 30 km kadar dışında bulunan ve Katalonya’nın Mikonos’u olarak anılan Sitges’e gidebilir, beyaz evlerden oluşan sokakları ile buranın renkli, kozmopolit havasını yaşayabilirsiniz.

Diğer Gezi Alternatifleri; Gaudi’nin İzinden (Güell Parkı, La Sagrada Familia, Casa Batllo, La Pedrera ve Palau Güell)

barselona'da türk rehber, türkçe rehberlik

MADRİD, ÖRNEK GEZİ PROGRAMLARI

1. GÜN, Madrid Şehir Turu (8 saat)

Özel araç ve Türk rehberle yapacağınız bu turda Madrid’in gezmeye değer her yerini görebilirsiniz. Tur, panoramik, yürümeli ve fotoğraf molalı olarak yapılır. Gezilecek ve görülecek yerlerden bazıları; Plaza Mayor, Plaza del Sol, Gran Via Bulvarı, Avrupa’nın ilk gökdeleni Telefonica,  Kraliyet Sarayı, Almudaina Katedrali, Plaza Espanya, Don Kişot Anıtı, Prado Bulvarı, Atocha Tren İstasyonu (içi görülecektir),  Cibeles Çeşmesi, Alcala Kapısı, Retiro Parkı, Colomb Meydanı ve Anıtı, Madrid Belediye Binası, Madrid’in ünlü churros tatlıcısında tadım, Yeni Bakanlıklar, Picasso Tower, Barnebeu Stadyumu ve Müzesi, Prado Müzesi, Reina Arte Sofia Müzesi, Thyssen Bornomizsa Müzesi (istenirse bu müzelerden birine ziyaret yapılabilir).

2. GÜN, Toledo Turu (6 saat)

Özel araç ve Türkçe rehber ile 80 km meseserlerin birlikte görülebildiği dünyadaki ender yerlerdendir. Bu turda görülecek yerlerden bazıları; şehri muhteşem bir aşı ile fotoğraflayabileceğiniz mirador tepesi, Zokodover Meydanı, Cristo de la Luz Camii, Santo Tome Kilisesi ve El Greco’nın en ünlü tablosu “Orgaz Kontunun Gömülüşü”, Tajo Nehri, Romalılardan kalma Alcantara Köprüsü, San Martin Köprüsü, Alcazar,  Yeni ve Eski Bisagra Kapıları, Toledo Katedrali..alışveriş açısından da Toledo zengindir; çelik kamalar, bıçaklar, Şam işi geleneksel takılar ve manastırda rahibeler tarafından yapılan marzipanlar…

Diğer Gezi Alternatifleri; Ortaçağ şehri Segovia ve La Grancha Sarayı

Madrid'de türkçe rehber, Toledo, Segoviya özel tur

VALENSİYA, ÖRNEK GEZİ PROGRAMLARI

1. GÜN, Valencia Şehir Turu (8 saat)

Özel araç ve Türkçe rehber ile yapacağımız bu tur panoramik, yürüme ve fotoğraf molaları ile geçecektir. Gün boyu gezilecek yerlerden bazıları; Bilim ve Sanat Müzesi (içi ziyaret edilebilir), Torre de Serranos, İpek Locası, Valencia Katedrali, Kutsal Kase, Plaza de la Reina, Avrupa’nın en büyük yeme içme pazarı olan Mercat, Valencia Belediye Binası, Rotonda Çarşısı, Turia Bahçeleri, Gulliver Parkı (çocukların ilgisini çekebilir), İki Su Markizi Sarayı, Seramik Müzesi (içine girilebilir), Santa Catalina Kilisesi, Valencia Yönetim Binası, İspanya’nın en dar binası..öğle yemeğini paellanın anavatanı olan Valencia’nın en eski ve iyi paella lokantasında alabilirsiniz.

ispanya'da türk rehber, Valecia'da Türkçe rehberlik hizmeti

İspanya’yı orada yaşayan bir Türk rehberle gezmek istiyorsanız bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

1 thoughts on “İspanya’da Türkçe Rehberlik Hizmetleri”

  1. 3 kasimda 10 kisi 4 gecelik endulus turu yapacagiz. Tur firmasindan ayri bir program yapmak istiyoruz. Ilgilenirseniz yazisalim.

    Erdin Arat

    Reply

Leave a Comment