Türkiye diş implantı için güvenilir midir?

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Türkiye diş implantı için güvenilir midir?

Türkiye’de diş yaptırmak veya daha spesifik olarak diş implantı yaptırmak genel olarak güvenlidir. Dünyanın her yanında olduğu gibi doğru kliniği ve diş hekimini seçmeniz de önemlidir. Fakat genel olarak Türkiye’ye diş tedavisi için gelen hastalarda memnuniyet oranı % 95-99 arasındadır. 

Türkiye diş tedavisi alanında niçin güvenli bir tercihtir?

İşte sebepleri;

Türkiye'de köklü geçmişi olan diş hekimliği 45.000 uzman ve deneyimli diş hekimi ve dünya standartlarında modern klinikleri ve en son tedavileri ile son derece güvenilirdir.
Türkiye’nin ilk diş hekimliği fakültesi binası (1908)
 • 116 Yıllık Tercübe; Türkiye’de ilk diş fakültesi 1908 yılında açılmıştır ve bugün 65 fakültede dünya standartlarında eğitim verilmektedir. 
 • Deneyimli Uzmanlar: Türkiye, özellikle diş hekimliği ve cerrahisi alanında, deneyimli ve yüksek eğitimli uzmanlara sahiptir. Bu diş hekimleri, uluslararası standartlarda eğitim almıştır ve birçok zorlu vakayı başarıyla tedavi etmişlerdir.
 • Modern Teknoloji: Türkiye’deki klinikler, modern teknoloji ve yüksek kaliteli malzemeler kullanarak hizmet verir. Bu hastaların daha az acı hissetmesine, daha az zaman harcamasına, implantların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar.
 • Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı; Türkiyedeki tüm diş klinikleri ve diş muayenehaneleri Sağlık Bakanlığı izni ile açılır ve denetimindedir.
 • Uluslararası Akreditasyon: Birçok Türk diş kliniği, ISO , JCI gibi uluslararası sağlık akreditasyonlarına sahiptir. Bu da kliniklerin yüksek hizmet standartlarını karşıladığını gösterir. Karar vermeden önce kliniğin sahip olduğu akreditasyonların ne olduğunu sorabilirsiniz.
 • Hasta Memnuniyeti: Türkiye, diş tedavisi için uluslararası hastalar arasında en popüler destinasyondur. Çoğu batı ülkelerinden olmak üzere heryıl ortalama 200.000 hasta diş tedavisi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Birçok hasta, tedavilerinden memnun kaldıklarını ve ülkelerine sağlıklı gülümsemelerle döndüklerini ifade etmektedir.
 • Maliyet Etkinliği: Diş tedavileri, özellikle implantlar, Batı ülkelerine kıyasla Türkiye’de daha ekonomiktir. Bu, kaliteden ödün vermeden maliyet etkin bir tedavi anlamına gelir.
Türkiye'de diş yaptırmanın, implant ve diğer dental tedavilerin güvenilirliği batı standartlarındadır, klinikler sağlık bakanlığı denetimindedir ve bir çoğu uluslararası akreditasyona sahiptir.
Türkiye’de dünya standartlarında hizmet veren binlerce modern klinikten bir görüntü…

Türkiye’de diş tedavisi fiyatları neden ucuzdur?

Türkiye’deki implant ve diş tedavi fiyatlarının uygun olmasının birkaç nedeni vardır; Diş implantı, kaplama ve diğer diş tedavileri niçin Türkiye'de bu kadar ucuzdur? Ucuz olduğu için kalite düşük müdür?

 1. İşçilik Maliyeti: Türkiye’de işçilik maliyetleri batı ülkelerine kıyasla daha düşüktür, bu da genel tedavi maliyetlerini azaltır.
 2. Yaşam Maliyeti: Türkiye’de ki düşük yaşam maliyetleri, genel olarak sağlık hizmetlerinin maliyetine de yansır.
 3. Rekabet: 45.000 diş hekimi ve binlerce diş kliniği arasındaki yoğun rekabet, klinikleri fiyatları düşük tutmaya teşvik eder.
 4. Devlet Desteği: Sağlık turizmini teşvik eden devlet politikaları ve destekleri de fiyatları düşük tutmaya yardımcı olur.
 5. Döviz Kuru: özellikle son yıllarda Türk Lirasının dolar, euro, sterlin gibi diğer para birimleri karşısında devalüe olması yabancılar için tedaviyi daha ucuz hale getirmektedir.

İmplant ve diş tedavisi için niçin Türkiye tercih edilmeli?

Türkiye, implant ve diş tedavisi için tercih edilen en popüler destinasyonlardan biridir. Yukarıdakilerin dışında, bunun birkaç önemli sebebi şunlardır: Diş yaptırmak için Türkiye niçin bu kadar popüler? Ucuz olmasının dışında Türkiye'yi tercih etmenin sebepleri nedir?

 • Tedavinizi turizm ile birleştirebilirsiniz: Birçok kişi, tedavi sürecini bir tatille birleştirmek için Türkiye’yi tercih etmektedir. Özellikle İstanbul ve Antalya bu alanda başı çeker. İstanbul’u tercih eden bir hasta İstanbul’un eşşiz canlı yaşamını, Boğaz’ın güzelliklerini, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Galata Kulesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi dünyaca ünlü tarihi cazibe noktalarını da görme şansı elde eder. İstanbul Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’nın en popüler gezi destinasyonudur. 
 • Kısa tedavi süreleri: Türkiye’de, özellikle özel kliniklerde, tedavi için uzun bekleme süreleri genellikle gerekmez. Hastanın durumunun uygun olması halinde bazı implant tadavileri tek ziyarette ve 1 hafta içinde tamamlanabilmektedir. Bu, acil tedaviye ihtiyacı olanlar için büyük bir avantajdır.
 • Kişiselleştirilmiş tedaviler: Hastalara kişisel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş tedavi planları sunulabilir. Zaman ve bütçeye göre esnek çözümler tedavinizi kolaylaştıracaktır.
 • Farklı dillerde tercüme desteği: Türkiye’deki birçok klinik, yabancı hastalar için İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dahil birçok dilde hizmet sunar, bu da iletişimi ve tedavi sürecini kolaylaştırır.
 • Tecrübeli uzmanlar: Türkiye’deki diş hekimleri uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Bu uzmanlar sayısız vaka görmüştür ve en karmaşık olanları dahi yönetebilecek kapasitededir.
 • Kolay ve ucuz ulaşım: Türkiye coğrafi olarak, Avrupa, Asya ve Ortadoğu’ya kolay ve ekonomik ulaşım sağlayan stratejik bir konumdadır. Bu, uluslararası hastalar için seyahat etmeyi kolaylaştırır.

Bu faktörler, Türkiye’yi diş tedavisi ve özellikle implant tedavisi için tercih edilen bir destinasyon haline getirmiştir. Dünya çapında birçok hasta bu avantajlardan faydalanmak için Türkiye’ye seyahat etmeyi tercih eder. Bu ülkeler arasında ABD, Kanada ve Avustralya gibi uzak destinasyonlardan gelen hastalar da vardır. 

Türkiye’de diş yaptırmanın avantajları, maliyeti, artıları ve eksileri 

Türkiye’de implant ve diş tedavisi yaptırmanın avantajları, fiyatı / maliyeti ve genel artı-eksileri şu şekilde sıralanabilir: Türkiye'de implant ve diş yaptırmanın avantajları, eksileri artıları ve maliyeti nedir?

Avantajları:

 1. Kaliteli malzeme kullanımı ve en yeni tedavi yöntemleri: Türkiye’deki klinikler genellikle Avrupa ve Amerika’daki benzer kliniklerle aynı kalitede malzeme kullanır. Tedavi yöntemleri de aynı standartlardadır. 
 2. Kapsamlı tedavi seçenekleri: Estetik diş hekimliği (Hollywood smile), diş cerrahisi, implantlar, kaplamalar, ortodonti, çocuk diş hekimliği ve daha birçok alanda geniş tedavi yelpazesi sunulmaktadır.
 3. Kültürel ve turistik fırsatlar: Tedaviniz sırasında Türkiye’nin ve İstanbul’un zengin tarihini, konukseverliğini, doğal güzelliklerini, güzel sahillerini ve benzersiz kültürünü deneyimleme fırsatı.
 4. Hızlı randevu ve tedavi Süreci: Yabancı hastalar için genellikle hızlı randevu verilir ve tedaviler kısa sürede tamamlanır. Bu süreç genellikle 3-7 gün arasındadır. Bazı tedaviler için tek ziyaret yeterli olurken bazı tedavilerde iki kez seyahat etmeniz gerekebilir.

Maliyet:

 • Düşük fiyatlar: Batı ülkelerine kıyasla implant ve diş yaptırma maliyeti %50-75 oranında daha ucuzdur. 
 • Şeffaf fiyatlandırma: Çoğu klinik, net ve şeffaf fiyatlandırma yapısına sahiptir, böylece hastalar ne ödeyeceklerini önceden bilirler. Online muayene sırasında tedavi masraflarınız büyük oranda netleşir.

Artılar:

 1. Uzman diş hekimleri: Alanlarında uzmanlaşmış ve bazıları yurtdışında eğitim görmüş tecrübeli diş hekimleri.
 2. Modern diş klinikleri: Son teknoloji ekipmanlar ve modern tedavi yöntemleri.
 3. Hasta memnuniyeti odaklı hizmet: Yüksek hasta memnuniyet oranları ve kişiye özel hizmet anlayışı. Türk insanının genel olarak empati kurabilen, sıcak ve dost canlısı olmasının da bunda payı vardır.

Eksiler:

 1. Mesafe ve seyahat gerekliliği: Özellikle uzak ülkelerde yaşayan bazı hastalar için Türkiye’ye seyahat etmek zahmetli ve zaman alıcı olabilir.
 2. Dil engeli: Bir çok diş hekimi yeterli düzeyde ingilizce konuşabilmektedir. Fakat diğer diller için tüm kliniklerde çok dilli hizmet sunulmuyor olabilir, bu durum iletişimde zorluklara neden olabilir. Bu durumda ana dilinizde size yardımcı olacak bir tercüman talep edebilirsiniz. 
 3. Kalite Farklılıkları: Her ne kadar Türkiye’deki diş klinikleri genel olarak yüksek standartlarda olsa da her klinik aynı kalite standartlarında hizmet sunmuyor olabilir, bu nedenle klinik seçimi önemlidir.

Türkiye’deki implant ve diş tedavisi seçeneklerini değerlendirirken, bu artı ve eksileri göz önünde bulundurmanız ve detaylı araştırma yaparak karar vermeniz önemlidir. Ayrıca, tedaviye karar vermeden önce, kliniklerin yeterlilikleri, hasta yorumları ve tedavi sonrası destek gibi konularda bilgi edinmek sizin faydanıza olacaktır.

YOUR PRIVATE GUIDE IN ISTANBUL! Hello! I am an official tour guide based in Istanbul, specializing in cultural and health tourism, with a focus on dentistry. I offer my services in English. If you are seeking guidance for your dental treatment in Turkey, I am here to recommend the reliable, successful, and cost-effective dental clinics and doctors in Istanbul, suitable to your needs. Additionally, if required, I can help you to find another tour guide who speaks your native language. To share a bit more about myself: I am a 56-year-old Turkish citizen, born on beautiful Marmara Island and raised in Istanbul. I am a certified tour guide under the Ministry of Tourism and also worked as a tour leader for Turkish travelers across 40 countries. I speak English fluently and a bit of Spanish. My interests include music, nature, trekking, plants, animals, art, history, and archaeology. I will be more than happy to see you in our fantastic city and leave with a fantastic smile, just drop me a line for any kind of information you may need. Jusuf SIPAHI

FORM FOR ONLINE CONSULTATION & COST;

You will be contacted by DentSpa, one of the best dental clinics in Istanbul

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Name & Surname
Dental treatment that you are interested

*Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål עברית Ukrainian Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment