London Eye Giriş Bileti

Last Updated on 2 March 2024 by TT

London Eye Dönmedolabı Giriş Bileti

London Eye giriş bileti; Adres ve Lokasyon; Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Road, Londra (Thames Nehri’nin güney kıyısı). Sıra beklemeden giriş bileti; 360 derecelik Londra manzarası sunan 36 kapsüllü London Eye’a binmek için 2,5 saate varan bilet bekleme sırası olabilmektedir. Ayrıca online biletler gişe bilet fiyatından daha ucuzdur. Biletinizi buradan önceden rezerve ederek beklemeden girebilirsiniz veya hızlı giriş için bu kombi bilete göz atabilirsiniz. Ayrıca buradan Harry Potter giriş biletlerine de bakabilirsiniz. Ulaşım; en yakın metro durağı Waterloo metro istasyonudur. 

londra dönmedolap hızlı giriş bileti
London Eye bilet sırası

BİLET MÜSAİTLİK DURUMUNU KONTROL EDİN, BEKLEMEDEN GİRİN

London Eye ziyaret saatleri bakım ve sezon sebebi ile sık sık değişebilmektedir. Aşağıdaki linkten tarihleriniz için müsaitlik durumunu kontrol edebilirsiniz ve sıra beklemeden girmek için biletinizi rezerve edebilirsiniz.

 

London Eye Giriş Bileti Ücreti

En ucuz bilet fiyatı 30 dakikalık dönüş için 30.5 £’dur ve biniş için öncelik hakkı vermez. Buradan aldığınız London Eye Bileti ile 40 dakikalık dönüş için sıra beklemeden binebilirsiniz. 

londra dönmedolabı için giriş bileti ücreti

Açılış Kapanış Saatleri

25 Aralık Noel günü dışında hergün açıktır. Açılış ve kapanış saatleri aylara göre değişkendir. Kış aylarında sabah 11:00’de açılıp akşam 18:00’de kapanırken, yüksek sezona gelen zamanlarda 10:00’da açılıp 20:30’da kapanır. Ayrıca bakım sebebi ile de önceden saatlerde değişiklikler olabilmektedir.

london eye dönme dolap bileti

Metro ile Ulaşım

Waterloo, Embankment, Charing Cross and Westminster metro istasyonlarına yürüme mesafesinde olup Waterloo Metro istasyonu en yakın olandır (Metro’dan South Bank yönünde çıkın ve 5 dk yürüme mesafesinde).

Belediye Otobüsü ile Ulaşım

211, 77, 81 numaralı hatlar. Diğer istasyonlar ise nehrin diğer yakasında olup 10-15 dk yürüme mesafesindedir.

Yakında Görülecek Nereler Var?

Big Ben Kulesi ve House of Parliament / Parlamento Binası

“London Eye” Genel Bilgi

Resmi adı Merlin Entertainments London Eye ve diğer bir ismi ise Millenium Jant olan London Eye Dönme Dolabı 135 metre yükseklik ile Avrupa’nın en büyük yüksek dönme dolabıdır. Konum olarak Londra’nın merkezinde, Thames Nehri’nin güney tarafında yer alır. 1999 yılında inşaa edilen London Eye Dönmedolabı’nın çapı 120 metredir. Yapıldığı yıl dünyanın en yüksek dönme dolabı iken daha sonra Çin’deki (158 metre), Singapur’daki (165 m) ve Las Vegas’taki (168 m) dönme dolaplar tarafından bu rekoru elinden alınmıştır. Fakat destekli dönme dolaplar içerisinde halen dünyanın en yükseğidir ve yılda 4 milyon ziyaretçisi vardır. London Eye’ın en tepe noktası Londra’yı en yüksekten görebileceğiniz iki noktadan biridir ve bindiğinizde şehri 360 derecelik açı ile görüp fotoğraflayabilirsiniz.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment