Saraybosna Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Saraybosna Türkçe Rehber

Saraybosna Türkçe Rehber; Bosna Hersek’te ve Saraybosna’da Türkçe konuşan rehbere ihtiyacınız var ise bizimle buradan irtibata geçebilirsiniz. Gezi veya iş amaçlı olsun Saraybosna’ya yapacağınız tüm seyahatlerde size eşlik eden özel rehber ile isterseniz yürüş turu yapabilir ya da isterseniz araç ile şehir turu yapabilirsiniz. Aynı zamanda Saraybosna’nın çevresindeki gezilecek yerler için özel geziler düzenleyebilir, günü-birlik Mostar turu yapabilirsiniz. Bu arada aşağıdaki örnek gezi programları ilginizi çekebilir;

Saraybosna’da Örnek Gezi Programları

  • Birinci Gün, Saraybosna Şehir Turu (8 saat) – Özel araç ve Saraybosna’da yaşayan Türkçe konuşan rehber ile yapacağınız bu tur panoramik tur, yürüme ve fotoğraf manzaralarından oluşuyor. Turun ilk kısmı Saraybosna’da gezilecek tarihi ve turistik bir çok yeri kapsıyor, bunlardan bazıları; Merkez Kütüphanesi, Latin Köprüsü, 1. Dünya Savaşı’na sebep olan olayın yaşandığı yer, Baş Çarşı, Sebil Meydanı, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Ferhadiye Camii, Saat Kulesi, Ferhadija Caddesi, Avusturya-Macaristan İmparatorluk döneminden kalma Art Nouveau yapılar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, Sönmeyen Ateş Anıtı…Öğlen Boşnak Böreği ve Boşnak Kahvesi’ni tadabilirsiniz veya Boşnak yemekleri servis eden bir restoranda yemek yedikten sonra şehrin 13 km batısındaki Vrelo Bosna’ya giderek yakın dönemde ülkenin yaşadığı vahşi savaş döneminden kalma tünelleri ve müzeyi ziyaret ediyorsunuz.

saraybosna türkçe rehber

  • İkinci Gün, Mostar Poçitel Turu (Tam Gün) – Hersek bölgesinin en büyük şehri olan Mostar Saraybosna’dan 2 saat uzaklıktadır. Türkçe rehber ile yapacağınız bu gezi Mostar’ın görülmeye değer tüm yerlerini kapsıyor. 600 yıl Osmanlı idaresi altında kalan şehirde şehrin simgesi Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camii, eski şehrin tarih kokan sokakları, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve şehrin çarşısı gezebileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Yine Mostar’ın olmazsa olmaz, nehir kenarındaki ünlü Blagaj Tekkesi’ni de ziyaret ettikten sonra tarihi dokusunu hala koruyan Türk Köyü Poçinel gezilecektir.

mostar türk rehber

Saraybosna’yı Saraybosna’da yaşayan lisanslı bir Türk rehberden tanımak için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

Leave a Comment