Bangkok’ta Türkçe Özel Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Bangkok’ta Türkçe Özel Turlar

Bangkok’u, Ayutthaya’yı, antik tapınakları, yüzen pazarları ve daha fazlasını keşfetmek isterseniz, Bangkok’ta Türkçe konuşan lisanslı bir rehber eşliğinde düzenlenen özel bir tura katılabilirsiniz. Bangkok’ta özel rehberlik ücreti saat başına 12 € ile 20 € arasında değişmektedir. Müsaitlik durumu, detaylar ve kesin fiyatlar için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz… 

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

taylandda özel turlar

Özel turlar listesi

Aşağıdaki turların benzerlerini GYG ile de yapabilirsiniz;

  1. Bangkok şehir turu (2-4 saat)
  2. Tuk tuk ile Bangkok, pazarlar, tapınaklar ve sokak yemekleri turu (4 saat)
  3. Ayutthaya Tapınakları; Öğle yemekli küçük grup turu
  4. Küçük grup ile Kanchanaburi Turu (10-12 saat)
  5. Damnoen Saduak Yüzen Çarşısı ve Maeklong Tren Yolu Pazarı Turu
  6. Günübirlik Pattaya Etik Fil Barınağı Turu

Özel turlar listesi (detaylar)

Tur 1 – Bangkok tam gün şehir turu

Tur süresi; 7-8 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; özel araç, tuk tuk, tekne ve yürüyüş

Bu turda Bangkok’ta yapılması ve görülmesi gerekenlerin bir çoğunu keyifli bir şekilde deneyimleyebileceksiniz. Turun başlangıç saatini siz belirleyebilir, dilerseniz süresini uzatıp kısaltabilir, tur içeriğinde eklemeler çıkartmalar yapabilirsiniz. Bu turda Bangkok’un bilinen ve bilinmeyen tüm yönleri ile keşfedebilirsiniz. Tut tuk ile yapacağınız gezide şehrin ara sokaklarını ve geleneksel çarşılarını gezip sokak yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Özel rehberiniz size Tay mutfağı ve yerel yiyeceklerle bilgiler verecektir. Tur sırasında Tayland’ın en özel ve önemli tapınaklarını da ziyaret etme şansınız olacaktır; Wat Pho Kraliyet Tapınağı, 46 metrelik Yatan Buda Heykeli, Wat Traimit ve 5,5 ton ağırlıktaki som Altın Buda Heykeli ile kutsal tapınak mezarları olan stupalar. Çin Mahallesi, orkideleri ile ünlü Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı, Bakanlıklar Caddesi, Tayland Parlamento binası ve Tayland Kraliyet Sarayı Wat Arun tur sırasında görebileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Turumuz Chao Phraya Nehri‘nde yapacağınız kısa ama keyifli bir tekne turu ile sona erecektir. Bu tekne turunda şehri farklı bir açıdan rehberinizin anlatımı ile tekrar keşfedebilirsiniz.

bangkok'ta özel şehir turu

Tur 2 – Tuk tuk ile gece Bangkok turu; tapınaklar, çarşılar ve sokak yemekleri

Tur süresi; 4 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; tuk tuk ve yürüyüş

Bangkok’un ünlü, canlı ve ışıl ışıl gecelerini yaşamadan Tayland’dan ayrılmamalısınız. Bu tur, rehber ile birlikte iki kişi daha alabilen tuk tuk arabaları ile yapılacaktır. İki kişiden fazla iseniz tek rehber ve birden fazla tuk tuk ile de yapılabilir. Rehberiniz mola yerlerinde açıklama yapacaktır. Bu turda şehri, tapınaklarını ve sarayları gece ışıklandırılmış hali ile görüp çok özel fotoğraflar çekebilirsiniz. Tura en uygun başlama saati, sıcaklığın düştüğü ve trafiğin azaldığı gün batımı saatleridir. Tur sırasında Wat Pho, Wat Trahimit gibi muhteşem tapınakları gece ışıklandırılmış hali ile dışarıdan görebilir, turistik olmayan mahalle ve sokakları keşfedebilirsiniz. Akşam olunca Bangkok’un her yanı sokak yemekçilerinin tezgahları ile dolduğu bu saatlerde rehberiniz ile birlikte Bangkok’un en özel sokak lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Turunuz sonrası dilerseniz otelinize dönebilir, dilerseniz Bangkok’un gece hayatına dalabilirsiniz.

bangkok özel gece turu

TUR 3 – Ayutthaya; UNESCO mirası antik tapınaklar ve yazlık saray

Tur süresi; 7-8 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; özel araç, yürüyüş

Ayutthaya eski adı Siyam Krallığı olan Tayland’ın eski başkentidir ve ülkenin en eski ve en kutsal tapınakları buradadır. Bangkok’un 80 km kuzeyinde yer alan bu şehre özel araç ile gidecek ve özel rehberiniz ile gezeceksiniz. Ayutthaya’da UNESCO Dünya Mirası’na girmiş olan bir çok antik tapınak, manastır, saray, pagoda ve stupalar bulunur. Şehir 3 nehir arasında kalan bir adada kurulmuştur. En eski tapınak olan Wat Phra Ram, Wat Phu Khao Phong, Watchai wathanaram, Wat Yai Chaimongkol (Uğurlu Zafer Tapınağı), Ko Loi, Bang Pa-In Yazlık Sarayı ve ağaç içine oyulan ünlü Buda heykeli bunlardan bazılarıdır. Geniş bir alanı kaplayan sit alanını gezdikten sonra dilerseniz yakınlardaki Portekiz Köyü‘nü gezebilir Ayutthaya yüzen çarşısında alışveriş yapabilirsiniz.

bangkok ve taylandda özel tur

Tur 4 – Kanchanaburi Milli Parkı; Erewan Şelalesi ve Fil Barınağı

Tur süresi; 12 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; özel araç, yürüyüş

Bu turda ilk olarak Bangkok’tan 190 km mesafedeki Kanchanaburi Milli Parkı‘nın içindeki Tayland’ın en güzel şelalesine gideceğiz. 7 katmanlı Erewan Şelalesi‘nin güzelliğine hayran kalacaksınız. Dilerseniz şelalenin zümrüt yeşili doğal gölünde yüzebilirsiniz. Bu arada 2. Dünya Savaşı’ndan kalma ünlü “Death Railway” da yürüyüş yapıp Buda’nın mağarasını da ziyaret edeceğiz. Dönüş yolumuzda ise Fil Bakımevi‘ne uğrayacağız. Burada, esaretten kurtarılmış ve doğal ortamlarında bakılan filleri yakından görebilir, onlara dokunabilir, elinizle besleyebilir ve fillerin kompleks sosyal yaşamları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

Kanchanaburi erewan şelalesi özel turları

TUR 5 – Damnoen Saduak Yüzen Çarşısı ve Maeklong Tren Yolu Pazarı

Tur süresi; 7 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; özel araç, kayık, yürüyüş

Bugün alışveriş günü. Damnoen Saduak Bangkok’dan 100 km uzaklıkta geleneksel bir yüzen çarşıdır. Burası otantikliğini hala koruyabildiği için turistler için en cazip pazar yerlerinden biridir. Kanallar üzerine kurulmuş olan pazarda tropik meyvelerden geleneksel hediyelik eşyalara dek her şeyi bulabilirsiniz, geleneksel kuyruklu kayıklarla kanalda ilerlerken sandallardan servis edilen yerel yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Dönüş yolumuzda ise Tayland’ın en ilginç pazarlarından biri olan, içinden tren geçen Maeklong Tren Yolu Pazarı‘nı ziyaret edeceğiz.

tayland, bangkok özel yüzen çarşı turları

TUR 6 – Günübirlik Pattaya turu ve “Gerçeklik Tapınağı”

Tur süresi; 10 saat  | Tur şekli; özel rehber ile özel tur  |  Ulaşım; özel araç, yürüyüş

Pattaya, Bangkok’tan 150 km güneyde bulunan Tayland’ın tropik plajları ve gece hayatı ile tanınan dünyaca ünlü tatil beldesidir. Bu turumuzda Pattaya’yı panoramik olarak gezecek bazı yerlerde fotoğraf molaları vereceğiz. Pattaya’da muhteşem bir Pattaya manzarasına sahip olan Phra Tamnak Tepesi‘ne çıkacağız ve 18 metrelik altın buda heykelini ziyaret edeceğiz. Ardından deniz kenarına kurulmuş olan ve tamamen ahşaptan inşaa edilmiş olan etkileyici “Gerçeklik Tapınağı”nı ziyaret edeceğiz. Kalan zamanınızda Pattaya sahilinde yürüyüş yapabilir veya plajda güneşlenip denize girebilirsiniz.

özel pattaya turu

Tur fiyatları, detaylar ve özel talepleriniz için bize yazın;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Magyar Nederlands 日本語 简体中文 العربية Ελληνικα српски Русский

Leave a Comment