Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Last Updated on 7 April 2024 by TT

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık Midilli feribot bileti için ve diğer tüm Yunan adaları feribotları için (Yunan iç hat seferleri dahil) güncel sefer tarifelerini, kalkış gün – saatlerini ve fiyatlarını buradan görüp online bilet satın alabilirsiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden feribotla ulaşılan Midilli Adası (Lesbos / Lesvos), Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Antik dönemin en ünlü kadın şairi olan Sapho‘nun da doğum yeri olan Midilli, lezzetli zeytinyağları ve kaliteli uzoları ile ünlüdür. Midilli’ye Ayvalik limanından yaz ve kış aylarında hergün feribot seferi bulabilirsiniz. Sabah saatlerinde kalkan Midilli feribotu, adanın başkenti Mitilini Limanı’na 1.5 saatte ulaşır. Bu feribota alternatif olarak bir de 45 dakikada giden Ekspress Ayvalık Midilli Feribotu da vardır. Ayvalık-Midilli arasında çalışan iki feribot firması mevcuttur.

Midilli feribot biletimi önceden rezerve etmeli miyim?

Ayvalık Midilli feribot bileti için özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerinde aşırı yoğunluktan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız tavsiye olunur; bilet rezervasyon.

ayvalık midilli feribotu

Ayvalık – Midilli Adası feribotu saatleri

Ayvalık – Midilli Adası arasında çalışan feribotlar sabah saatlerinde kalkar ve akşam saatlerinde dönerler. Sefer gün ve saatleri, tarifeler ve fiyatlar, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Örnek olması açısından aşağıda size 2024 yılına ait feribot kalkış gün, saat ve fiyatlarını veriyoruz, lütfen güncel saatleri kontrol ediniz.

Ayvalık – Midilli Feribotu Saatleri (Normal)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış- 09:00-10:30 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-19:30

Ayvalık – Midilli  Feribotu Saatleri (Express)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış 09:00-09:45 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-18:45

midilli feribot saatleri

Ayvalık Midilli feribot bileti fiyatı

Ayvalık’tan Midilli’ye yolcu taşıyan, biri hızlı diğeri normal hızda seyreden iki farklı feribot vardır. Fiyatlar hıza ve sezona göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılı yaz sezonu için örnek fiyatlar aşağıdadır.

2024 Yılı Bilet Fiyatları

Normal Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 30 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 30 €

Hızlı Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 35 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 35 €

Yukarıdaki bilet ücretine ilave olarak kişi başı 2 € liman vergisi ödemeniz gerekiyor.

Midilli’ye arabamla gidebilir miyim?

Ayvalık’tan Midilli’ye aracınız ile geçebilirsiniz. Feribot geçiş ücreti gidiş dönüş için 95 €’dur. Ayrıca 2024 yılı fiyatları ile minimum 47 € tutarında araç yeşil sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Ayvalık Midilli Feribotu Nereden Kalkar?

Midilli Adası’nın Mitilini Limanı’na kalkan feribotlar Ayvalık Limanı’ndan kalkmaktadır. İskele, Ayvalık Otogarı’ndan 3 km mesafededir.

Midilli Adası’na vize gerekir mi?

Midilli’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan’a sadece Avrupa Birliği Şengen Vizesi ile girebilirler. Yeşil pasaportlular ise vizesiz giriş yapabilirsiniz. Her yıl yenilenerek yürürlüğe giren kapı vizesi uygulaması ile de Midilli’ye giriş yapabilirsiniz.

Her girişte 7 gün geçerli olan vize birden fazla giriş imkanı veriyor. Vize ücreti aracı firmaların hizmetleri dahil olarak 90 €’dur. 

Kapı vizesi için gerekenler

pasaportun en az altı ay süreyle geçerli olması, iki adet biyometrik fotoğraf, son üç ay içindeki banka hesap özetiyle seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiye, otel rezervasyonu, feribot bileti, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, doldurulmuş başvuru formu ve pasaportta herhangi bir KKTC vize damgasının olmaması şartlarından oluşuyor.

ayvalık midilli feribot saatleri

Leave a Comment