Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık Midilli feribot bileti için güncel sefer saatlerini ve fiyatlarını buradan görebilir, bilet satın alabilirsiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden feribotla ulaşılan Midilli Adası (Lesbos / Lesvos), Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Antik dönemin en ünlü kadın şairi olan Sapho‘nun da doğum yeri olan Midilli, lezzetli zeytinyağları ve kaliteli uzoları ile ünlüdür. Midilli’ye Ayvalik limanından yaz ve kış aylarında hergün feribot seferi bulabilirsiniz. Sabah saatlerinde kalkan Midilli feribotu, adanın başkenti Mitilini Limanı’na 1.5 saatte ulaşır. Bu feribota alternatif olarak bir de 45 dakikada giden Ekspress Ayvalık Midilli Feribotu da vardır. Ayvalık-Midilli arasında çalışan iki feribot firması mevcuttur.

Midilli’de otel rezervasyonu için buraya tıklayın.

Feribot Biletini Önceden Almalı mıyım?

Ayvalık Midilli feribot bileti için özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerinde aşırı yoğunluktan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız tavsiye olunur.

ayvalık midilli feribotu

Ayvalık Midilli Feribotu Saatleri

Ayvalık – Midilli arasında çalışan feribotlar sabah saatlerinde kalkar ve akşam saatlerinde dönerler. Sefer gün ve saatleri, tarifeler ve fiyatlar, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Örnek olması açısından aşağıda size 2018 yılına ait feribot kalkış gün, saat ve fiyatlarını veriyoruz.

Ayvalık – Midilli Feribotu Saatleri (Normal)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış- 09:00-10:30 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-19:30

Ayvalık – Midilli  Feribotu Saatleri (Express)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış 09:00-09:45 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-18:45

midilli feribot saatleri

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Fiyatı

Ayvalık’tan Midilli’ye yolcu taşıyan, biri hızlı diğeri normal hızda seyreden iki farklı feribot vardır. Fiyatlar hıza ve sezona göre değişiklik göstermektedir. 2018 yılı yaz sezonu için örnek fiyatlar aşağıdadır.

2018 Yılı Bilet Fiyatları

Normal Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 30 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 30 €

Hızlı Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 35 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 35 €

Yukarıdaki bilet ücretine ilave olarak kişi başı 2 € liman vergisi ödemeniz gerekiyor.

Midilli’ye Araçla Gidebilir miyim?

Ayvalık’tan Midilli’ye aracınız ile geçebilirsiniz. Feribot geçiş ücreti gidiş dönüş için 95 €’dur. Ayrıca 2018 yılı fiyatları ile minimum 47 € tutarında araç yeşil sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Ayvalık Midilli Feribotu Nereden Kalkar?

Midilli Adası’nın Mitilini Limanı’na kalkan feribotlar Ayvalık Limanı’ndan kalkmaktadır. İskele, Ayvalık Otogarı’ndan 3 km mesafededir.

Midilli’ye Gitmek İçin Vize Gerekir mi?

Midilli’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan’a sadece Avrupa Birliği Şengen Vizesi ile girebilirler. Yeşil pasaportlular ise vizesiz giriş yapabilirsiniz. Her yıl yenilenerek yürürlüğe giren kapı vizesi uygulaması ile de Midilli’ye giriş yapabilirsiniz. Kapı vizesi maksimum 7 günlük ve tek girişli olarak verilmekte olup ücreti 65 €’dur. Kapı vizenizi en az 7 gün öncesinden evraklarınız ile biletini aldığınız taşıyıcı firmaya başvurarak alabilirsiniz. Kapı Vizesi ile ilgili daha geniş bilgi için tıklayın.

ayvalık midilli feribot saatleri

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x