Madrid’de Gece Hayatı

Last Updated on 22 March 2023 by TT

Madrid’de Gece Hayatı

Madrid’de gece hayatı; Madrid’in başkent olması sebebiyle sıkıcı bir şehir olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Madrid sadece İspanya’nın değil Avrupa’nın da eğlence başkentlerinden biridir. Madrid’te unutulmaz bir flamenko gecesi yaşamak istiyorsanız buradan alternatiflere ve fiyatlara bakabilirsiniz. Madrid, gece hayatı açısından İstanbul, Londra, Paris ve Amsterdam ile kıyaslanacak bir şehirdir. Barcelona’da mekanlar şehrin her yanına dağılmışken Madrid’te birbirine yakın bir kaç bölgede toplanmıştır. Avrupa’nın en büyük ve en prestijli bazı gece kulüpleri Madrid’i gerçek bir çekim merkezi yapmaktadır. Hafta içi bile dolu olan kulüplerinin önünde cuma ve cumartesi akşamları gece yarısından itibaren kuyruklar oluşmaya başlar. Barlar gece 2’ye dek açık kalırken, gece kulüpleri, diskotekler saat 2 hatta 3’ten önce dolmaya başlamaz. Hal böyle olunca sabah 07:00’e dek açık olan hatta içinde kahvaltı salonu olan diskotekler, ya da sabahın 5’inde şehir merkezinde trafik sıkışıklığı görmek sıradan görüntüler arasındadır.

madridte en iyi flamenko şov, gece kulübü, bar ve diskotekler

Flamenco Tablao de Torre Barbejas

Fiyatları ve alternatifleri buradan görebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Adres; Calle Torrija 7. Madrid’in en merkezi caddesi olan Gran Via’dan 5 dk yürüme mesafesindeki bu eski ve klasikleşmiş tablao kulübü, dünyaca ünlü şahsiyetlerin klasik flamenko keyfini yaşadığı şehirdeki en kaliteli kulüptür. 1960’ta açılan kulüp Tomas de Madrid, La Chunga ve Rosario gibi efsaneleşmiş flamenko dansçılarının mekanıdır. Mekan, seyircilerle içiçe, samimi bir endülüs flamenko kulübü atmosferine sahiptir. Yemekli veya sadece içecek dahil olarak rezervasyon yapabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapılmadan gidilmemelidir.

Kulüplere damsız girilir mi?

Evet, single Türk erkekleri için can alıcı sorulardan birisi de budur. Cevap; Madrid’te böyle bir sorun yok. Fakat bayanları rahatsız etme, taciz, laf atma gibi olayların İspanya’da cezasının çok yüksek olduğunu da belirtmeliyiz. Bu arada bazı gece kulüpleri belli saatlerde bayanlardan giriş ücreti almaz.

Barlar sokağı bölgesi

Madrid gece hayatı ve eğlence bölgelerinin tamamı bir tek yerde toplanmış değil. Farklı kesimlere hitab eden, farklı karakterlerde bir kaç bölge var. Madrid gece hayatı her ne kadar Avrupa’nın en iyileri arasında sayılsa da Beyoğlu gibi büyük tek bir eğlence bölgesi bulamayacaksınız.

Chueca

Burası Gran Via’dan Hortaleza Caddesine girdiğinizde sağ alt kısımlarda kalan, şehrin en marjinal semtidir. Gay ve lez kulüpler, gey-straight karışık mekanlar, sex shoplar, kafeler, restorantlar, tapas barlar içiçedir… Chueca’nın keyfine varmak için marjinal olmanıza gerek yok, rahat ve herkese açık bir bölgedir.

Malasana (Malasanya)

Chueca’nın üst taraflarına denk gelen Malasana semti, 20-30 yaş arası gençlerin ve üniversite öğrencilerinin barlarda takıldığı, sokaklarda oturduğu harketli ve renkli bir bölgedir. Bar veya kulüp öncesi sokakta veya parklarda toplanıp içme kültürüne Madridliler “Botellons” diyor ve Malasana’da bunun yeridir. Malasanya aynı zamanda Manu Chao’nun bir şarkısında ve Almadovar’ın bir fiminde de geçiyor.

Santa Ana Meydanı ve Calle de las Huertas

Santa Ana Meydan’ı ve yakınındaki Calle de las Huertas Sokağı pek çok kafe, tapas bar, bar ve canlı müzik barları ile Sol Meydanı’na en yakın eğlence bölgesidir. Özellikle Calle de las Huertas’taki barlarda içki fiyatları gayet uygundur. Gündüz ve akşam saatlerinde kalabalık olan Santa Ana meydanında ki açık hava kafelerinde de oturabilirsiniz.

Madrid’deki en iyi gece kulüpleri

Joy Esleva

Calle Arenal 11 (Plaza Mayor ve Sol Meydanı’na 200 metre). Burası Madrid gece hayatının en eski ve en prestijli kulübüdir. Son yıllarda yaş ortalaması biraz düşse de hala çok trenddir. Mekanda genellikle endüstriyel müzik çalar ve ilginç şovlarla da karşılaşabilirsiniz. 01.30’dan önce giriş ücretsizdir veya 2 içki 10 €’dur. 01.30’dan sonra ise 1 içki dahil giriş 15 €’dur. Burası şık bir kulüptür, spor ayakkabı ve günlük kıyafetle içeri alınmayabilirsiniz. Gitmeden önce güncel bilgileri kontrol etmekte fayda var.

Teatro Capital

Calle de Atocha 25 (Metro Atocha). Herbiri farklı konseptteki 7 katlı bu diskotek için Avrupa’nın en büyük gece kulübü olduğu söyleniyor. İçerideki kalabalığın yaş ortalaması 30 yaş altı olup mekan pazartesi, salı, çarşamba günleri kapalıdır. Giriş ücreti 16 € ve bir içki dahidirl. Spor ayakkabı ve günlük kıyafetle içeri alınmayabilirsiniz.

T Club / Teatro Barcelo (Eski Pacha Club)

Calle Barcelo 11 (Malasana & Chuca’ya yakın). Madrid’in en ünlü üç gece kulübünden biri olan T Club, Teatro. 02:00’den önce giriş indirimlidir. 02:00’den sonra 1 içki dahil 15 €, 2 içki dahil 20 €. Giriş şartları değişebilir.

Leave a Comment