Barcelona Maç Biletleri

Last Updated on 5 July 2022 by TT

Barcelona maçlarına bilet nasıl alınır?

Barcelona Futbol Kulübü’nün La Liga “Real Madrid, Atletico Madrid, Espanyol” ve diğer kulüplerle yaptığı maçlar, Kraliyet Kupası, Şampiyonlar Kulübü maçları, Avrupa Şampiyonası maçları gibi tüm maçlar için Barcelona maç biletinizi buradan uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları stadyumdaki yerinize ve satın aldığınız tarihe göre farklılık gösterir. Biletinizi ne kadar erken alırsanız fiyat o kadar daha uygun olacaktır. Maç günü yaklaştıkça biletler azalmakta, uygun tribünlerde yer kalmamakta ve biletler karaborsaya düşmektedir.

Barcelona Stadyumu’na ulaşım

Nou Camp Stadyumu’na Katalonya Meydanı’ndan bineceğiniz metro sayesinde 15 dakika içinde varabilirsiniz. Metroda inmeniz gereken durak Collblanc (L5 veya L9)’tır. L3 hattına binerek Les Corts metro durağında inerek de 5-6 dakika yürüyüşle Camp Nou Stadyumu’na ulaşabilirsiniz. Tramvay kullanacaksanız stadyuma en yakın durak 7 dakika yürüme mesafesindeki Palau Reial durağıdır. Barcelona’ya yabancı iseniz Barselona metro ulaşımı için buraya tıklayın.

fc barselona kulübü, messi

Nou Camp ve FC Barcelona Müzesi

Barcelona Futbol Kulübü’ne ait Camp Nou Stadyumu yakınında bir müzesi vardır. Müzede kulübün geçmişten bugüne tüm tarihi, şampiyonluk kupaları, ünlü futbolcuların eşyaları sergilenmektedir. Aynı zamanda sporcuların soyunma odalarına, basın odasına girebilir, stadyumu gezebilir, çimlere basabilirsiniz. Müze maç günleri belli saatlerde kapalı olmaktadır.

Barcelona’da maç dışında ne yapılır?

Barcelona’ya ilk defa gidiyor iseniz şehirde Gaudi’nin hayranlık uyandıran fantastik eserleri başta olmak üzere sayısız gezilecek yer var. La Sagrada Familia Kilisesi, Güell Parkı, Casa Batllo, Gotik Mahalle, Las Ramblas Caddesi ve bu cadde üzerindeki Boqueria Pazarı, Port Olimpik ve Plaça Espanya mutlaka görmeniz gereken yerler arasında önde gelenlerden sadece bir kaçı. Ayrıca Barcelona gece hayatı ve yeme içme açısından da dünyanın önde gelen şehirlerindendir.

Leave a Comment