10 Hotele Buxhetore Qendrore në Paris Nën 100€

Last Updated on 13 Gusht 2023 by TT

10 Hotele Buxhetore Qendrore në Paris Nën 100€

Paris është një qytet i magjepsur, një destinacion që shumë duan ta vizitojnë, por ndonjëherë kostoja mund të jetë një pengesë. Për ata udhëtarë që kërkojnë të përfitojnë nga qyteti pa shpenzuar një pasuri, këtu janë 10 prej hoteleve më të mira buxhetore që ofrojnë një ndjenjë të vërtetë pariziane me çmime që nuk do t’ju bëjnë të ndjeheni fajtorë.

Paris'te enkonomik ve merkezi oteller listesi

paristeki merkezi ucuz oteller
Hotel Victoria Paris

Hotelet më të mirë të buxhetit qendror në Paris

 1. Hotel Paradis Me një stil të thjeshtë, por të shijshëm, Hotel Paradis është një përllogari e shkëlqyer për ata që dëshirojnë të jenë afër zonave kryesore të Parisit pa shpenzuar shumë.
 2. Hotel Marignan Vendosur në një rrugë të qetë pranë Universitetit të Sorbonnes, kjo është një zgjedhje e mrekullueshme për udhëtarët që dëshirojnë të përfitojnë nga kultura dhe historia e Parisit.
 3. Hotel Bastille Speria Me një vendndodhje të përsosur pranë Bastille, kjo është baza ideale për të eksploruar zonën e njohur për ndodhitë e saj historike dhe jetën lokale.
 4. Hotel Prince Albert E rrethuar nga dyqanet më të bukura dhe restorantet e Parisit, Hotel Princi Albert ofron një ambient të rehatshëm dhe mikpritës me çmime të përballueshme.
 5. Hotel Rivoli I vendosur pranë Jardin des Tuileries dhe Louvre, Rivoli është vendi i përsosur për ata që dëshirojnë të zhyten në artin dhe kulturën pariziane.
 6. Hotel Esmeralda Me pamje mahnitëse të Katedrales së Notre Dame dhe një karakter që rrjedh nga historia e saj e pasur, Esmeralda është një thesar i fshehur që duhet të vizitohet.
 7. Hotel Chopin Vendosur në një ndërtesë të shekullit të 19-të, Chopin ofron një përvojë unike që pasqyron bukurinë dhe stilin e Parisit të vjetër.
 8. Hotel Victoria Paris Në zemër të zonës së Opéra, Victoria është perfekte për ata që dëshirojnë të eksplorojnë teatrat, galeritë dhe pasazhet e shquara të kësaj zone.
 9. Hotel Audran Në zemër të Montmartre, Audran është një nga hotelet më të mira për të përjetuar atmosferën boheme të këtij lagjeje të famshme.
 10. Hotel Cosmos Me një stil retro dhe një atmosferë të rehatshme, Cosmos është zgjedhja e duhur për ata që kërkojnë një shijen e Parisit pa shpenzuar shumë.

parisin merkezinde kalınacak uygun fiyatlı otel, hostel, apart

Në përfundim, është e mundur të gjeni hotele me çmime të përballueshme në Paris që ofrojnë një përvojë të vërtetë pariziane. Këto 10 hotele janë vetëm disa prej opsioneve që mund të konsideroni për të bërë qëndrimin tuaj në këtë qytet të magjepsur të jetë sa më i kujtueshëm dhe i përballueshëm. Gjatë rezervimit, mos harroni të shikoni komente nga klientët e mëparshëm për të marrë një ndjenjë të atë që mund të prisni gjatë qëndrimit tuaj.

alternativat më të mira të akomodimit ekonomik në qendër të Parisit
Hotel Bastille Speria Paris

10 hotelet qendrore më të mira dhe më të lira në Paris

Nëse po planifikoni një akomodim të lirë në Paris, duhet të keni parasysh sa vijon kur zgjidhni hotelin tuaj:

 • Vendndodhja: Transporti në Paris është mjaft i lehtë, por nëse preferoni një hotel afër zonave kryesore turistike, do të kurseni kohë dhe nuk do të shpenzoni ekstra në transport.
 • Komoditetet: Komoditetet e ofruara nga hoteli mund të ndikojnë drejtpërdrejt në çmim. Për shembull, hotelet me mëngjes zakonisht mund të jenë pak më të shtrenjtë, por nëse nuk dëshironi të hani mëngjes në mëngjes, mund të zgjidhni këto lloj hotelesh.
 • Vlerësimet: Ju mund të merrni një ide për cilësinë dhe shërbimet e hotelit duke hedhur një sy në vlerësimet dhe vlerësimet e të ftuarve që kanë qëndruar më parë në këtë hotel.
çmimet e hoteleve buxhetore dhe qendrore në Paris
Hotel Paradis

Shënim: Çmimet dhe disponueshmëria mund të ndryshojnë në varësi të sezonit dhe promocioneve aktuale. Gjithmonë kontrolloni faqen zyrtare të hotelit ose kontaktoni direkt me të për informacionet më të përditësuara.

This post is also available in: Türkçe English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment