Real Madrid Stadı ve Maç Bileti

Last Updated on 8 July 2022 by TT

Real Madrid Stadı ve Maç Bileti

Real Madrid Maç Bileti; İspanyol resmi futbol ligi La Liga‘da FC Barcelona ile birlikte en başarılı iki kulüpten biri olan Real Madrid Futbol Kulübü’nün oynadıkları lig maçları, Şampiyonlar Ligi maçları, kraliyet kupası maçları ve derbiler için maç tarihleri, bilet fiyatları nı görün ve Real Madrid maç bileti satın almak için tıklayın.

Real Madrid Stadı’na nasıl gidilir?

Real Madrid Futbol takımının resmi stadı olan Santiago Bernabéu Stadyumu Madrid’in merkezinin biraz dışında yer alan Chamartin semtindedir. Real Madrid Stadı şehrin merkezi olan Gran Via Caddesi veya Sol Meydanı’na yaklaşık 5 Km mesafededir. Dolayısı ile merkezden yürüyerek gidilecek bir mesafe değildir. Stada en kolay ulaşım şekli metro kullanmaktır. Bunun için 10 numaralı metro hattına geçerek stadyumun çok yakınındaki Metro Santiago Bernabeu‘da inin. Elbette diğer hatlara da binerek aktarmalı ya da aktarmasız gidebilirsiniz fakat Gran Via’da iseniz en kolay ve hızlı ulaşım şekli bu. Eğer belediye otobüsü (EMT) ile gitmek istiyorsanız Real Madrid Stadı’nın yakından geçen belediye otobüsü hatları; 14, 27, 40, 43, 120, 126, 147, 150. Tren ile (Cercanias) gidecekseniz Nuevos Ministerios durağında inip 5 dakika stada yürümeniz gerekiyor.

CF Real Madrid Futbol Kulübü

Türkçesi “Kraliyet Futbol Kulübü” olan Real Madrid Club de Futbol 1902 yılında Madrid’de kurulmuştur. Kraliyet ön ismi takıma 1920 yılında Kral 13. Alfonso tarafından verilmiş olup bu sebeple armasında da kraliyet tacı simgesi taşır. Takım oyuncuları kurulduğu günden bu yana evde yapılan geleneksel beyaz forma giyerler. Real Madrid evindeki maçlarını 1947 yılında açılmış olan 85.454 kişi kapasiteli Santiago Bernabeu Stayumu’nda oynar. Stadın bu ismi inşaa edildiği dönemde kulübün teknik direktörü olan Santiago Bernabeu’dan gelir. Stadın diğer bir ismi de bulunduğu semt dolayısı ile Chamartin Stadı’dır.

CF Real Madrid Müzesi

Madrid’de bulunduğunuz süre içinde maç yok ise kulübün müzesini ziyaret edebilirsiniz. Müzeye girerek futbolcuların soyunma odalrından Vip alanına ve basın odasına dek pek çok özel bölümlerini müze rehberi eşliğinde gezebilirsiniz. Bunun için biletinizi buradan önceden alarak müzeye sıra beklemeden girebilirsiniz.

Leave a Comment