İspanya’daki En İyi Flamenko Kulüpleri

Last Updated on 5 February 2024 by TT

İspanya’daki En iyi flamenko kulüpleri

Barcelona’da en iyi flamenko şovları

Barcelona flamenco gösterisi için en iyi şovlar ve kulüpler aşağıdadır;

Tablao de Carmen 

(Poble Espanyol, Barcelona), İspanya’nın en ünlü flamenko sanatçısı Carmen Amayo‘nun adını taşıyan bu flamenko kulübü Barcelona’nın en köklülerinden biridir. 150 kişilik mekan Plaça de Espanya’da Sihirli Havuz “La Font Magica” yakınındaki Poble Espanyol’un içindedir. Kulübün tarihi Sevilla Panayırı’ndan esinlenmiş otantik bir dekoru vardır. Yemek servisi de vardır, Endülüs içeceği tatlı sherry veya sangria ise ücretsizdir. 1 saat süren iki show yapılır. Saat 16:00dan sonra giderseniz “Poble Espanyol”a ücretsiz girip Mini-İspanya gezisi de yapabilirsiniz. Buradan yer ayırtabilirsiniz.

sevilla en iyi flamenko şov

Palacio del Flamenco

2006’da açılan ve eski bir tiyatro salonundan çevirme bu yeni flamenko salonu 450 kişilik kapasitesi ile Barcelona’nın en büyük Flamenko kulübüdür. Her akşam 18:40’tan itibaren yemekli veya yemeksiz üç performans vardır. Farklı fiyatlardaki farklı yemek menülerinden dilediğiniz birini de alabilirsiniz. Yemekler şov öncesidir. Biri 40 dakika diğer ikisi ise 60’ar dakika süren performansların her biri farklı konseptlerdedir ve ortalamanın üzerinde beğeni alır. Palacio del Flamenco için buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

Sevilla’da en iyi Flamenko kulüpleri

Museo del Baile Flamenco

Endülüs’ün başkenti ve en zengin şehri Sevilla İspanya’nın en iyi dansçılarıın yetiştiği şehirdir. Şehirde çoğu turistik amaçla gösteri yapan bir kaç flamenko kulübü bulunuyor. Bunlar içinde hem fiyatı ile hem de performansı ile size tavsiye edeceğimiz kulüp Flamenko Dans Müzesi’nin içinde bulunuyor. Müze binasının avlusuna (patio) kurulan sahnede teatral bir ışık sistemi ile oldukça da iyi bir ses sistemi var. Buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

Granada’nın en iyi flamenko kulüpleri

Cuevas Las Tarantos

En iyi dansçılar Sevilla’da olsa da flamenko’nun ana vatanı Granada’dır. Flamenko dans ve müzik biçimi ilk defa Granada’nın Sacromonte Tepesi’nde yaşayan çingeneler arasında boy vermiştir. Sacromonte Tepesi bugün hala tepeye oyulmuş mağaralarda yaşayan çingene nüfusu ile otantik yaşamını sürdürmektedir. Granada’nın kendine özgü flamenko biçimi olan Zambra, flamenko kulübüne çevrilmiş olan bazı mağaralarda hala yaşamaya devam ediyor. Bu mağara biçimli flamenko kulüplerden en eski ve popüler olanı Los Tarantos‘tur. 600 yıldır içinde yaşam olan bu mağarada kulüpte şov izlemek için buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

This post is also available in: English

2 thoughts on “İspanya’daki En İyi Flamenko Kulüpleri”

  1. Merhaba Tablao de Carmen poble espanyol içinde mi yer alıyor? O halde mekana gidebilmek için ayrıca poble espanyola giriş bilet mi alıyoruz? 16:00 dan sonra ücretsiz giriş kısmını biraz anlatabilir misiniz? poble espanyolu gezmek ne kadar zaman istiyor?

    Reply
    • Evet poble espanol icinde yer aliyor, flamenko rezv buradan yaptirirsaniz giris ucreti vermeden pobleyi de gezersiniz, aksi taktirde pobleye 12 14 euro gibi bir giris ucreti var. Yarim saatte gezersiniz.

      Reply

Leave a Comment